Forum

Czy masz pytanie, na które nie znasz odpowiedzi? Chcesz poznać bliżej ludzi z taką samą pasją?
Zapraszamy na forum. Zadaj pytanie, załóż wątek i rozwiej wszelkie wątpliwości. W dodatku od razu dowiesz się, ile osób interesuje się Twoim wątkiem, z kim rozmawiasz i jak szybko możesz uzyskać odpowiedź.

Nie zwlekaj, jesteśmy tu dla Ciebie!

+1 pkt

Dziel się wiedzą! Zadawaj pytania!

Dodaj nowy wątek
09.08.2017 21:35
Auto w automacie 5 biegów, problem polega na tym ,że autem nie można ruszyć ani do przodu ani do tyłu w sytuacji jak pod koła są dodstawione klocki , po wygraniu biegu i puszczeniu hamulca auto nie reaguje na pedał gazu, wystarczy odsunąć klocek 5 cm od koła i auto rusza bez problemu i ma gaz a jak jest od razu opór to brak gazu i nie można ruszyć czy cofnąć. W czasie jazdy jest wszystko dobrze biegi zmienia płynnie . Poziom oleju jest dobry , błędów brak. Poradżcie gdzie szukać problemu , co sprawdzić ?

Rafał Sawicki Kierowca

10.08.2017 12:03
O jakich klockach mowa?

Kamil Kusiński Mechanik

11.08.2017 03:43
Heh hamulcowych
12.08.2017 21:24
Te są w porządku :) mowa o klockach lub klinach , blokach , podkładkach lub cegłach ( jak kto zwał ) które podstawiamy pod koła napędowe w celu zabezpieczenia auta przed przetoczeniem się Panie Rafale.

Łukasz Bogus Mechanik

12.08.2017 23:51
Ja wiem co może pomóc, nie jeździć po klockach :D
13.08.2017 22:33
Łukasz sprawa jest poważna, może żle opisałem ale auto jak ma opór to nie ruszy ,bo po wybraniu biegu brak gazu . Sprawdziłem pedał gazu i jest ok , może problem w esp ale nie pamiętam czy można wyłączyć na próbę . Jest to auto tzw. poczta niemiecka , może coś namieszane w programie . Wszystkie sugestie spawdzę.

Łukasz Bogus Mechanik

14.08.2017 20:58
Mam fiata który czasami jak po stoi dłużej po odpaleniu nie reaguje w ogóle na gaz dopiero jak pochodzi z minutę wszystko wraca do normy błędów brak wymieniłem zawór zme na pompie zobaczymy co będzie :)
14.08.2017 22:44
Sprinter jak nie ma od razu oporu to startuje bez problemu , ma pozycji P i N silnik wchodzi na obroty .Problem jest jak dojedziesz do krawężnika np. tyłem to nie ruszy dolej do tyłu bo nie reaguje silnik na gaz , wystarczy ruszyć do przodu pare centymetrów i po włączeniu R jak ruszy bez oporu od razu do tyłu ,nawet na pełzaniu to jest gaz i bez problemu można przejechać przez krawężnik.Normalnie cuda jak mi klient to pokazał i pyta co to może być? Dla mnie jest to nie normalne zachowanie auta z automatyczną skrzynią biegów. Auto to niemiecka poczta jak pisałem i morze tak ma być w co wątpię. Klient kupił to auto i przypadkowo to zauważył jak dojechał do krawężnika nie dał rady przez niego przejechać. Ja z takim zachowaniem automatu się nie spotkałem - pytanie czy to normalne ?

Łukasz Bogus Mechanik

15.08.2017 10:06
Ja w automatach nawet oleju nie wymieniam więc nie pomogę ale na pewno jest to dziwne.
Zaloguj się , żeby dodać komentarz