Forum

Czy masz pytanie, na które nie znasz odpowiedzi? Chcesz poznać bliżej ludzi z taką samą pasją?
Zapraszamy na forum. Zadaj pytanie, załóż wątek i rozwiej wszelkie wątpliwości. W dodatku od razu dowiesz się, ile osób interesuje się Twoim wątkiem, z kim rozmawiasz i jak szybko możesz uzyskać odpowiedź.

Nie zwlekaj, jesteśmy tu dla Ciebie!

+1 pkt

Dziel się wiedzą! Zadawaj pytania!

Dodaj nowy wątek
22.10.2018 20:14
Witam, od kilku m-cy męczę się z naprawą golfa 3 1.6 aee. Problemów mam kilka, na początku uporałem się z falującymi obrotami problem leżał po stronie zwarcia na wiązce oraz czujnika temp. Przepustnice założyłem też ori oraz zaadoptowałem ją. Obroty teraz utrzymują się na poziomie 1300(zimny), 900(ciepły) mają wahania 0-100. Problem mam nietypowy na postoju z górki cały czas luz obroty mam ~900, gdy tylko przyspieszy do ok 10km/h obroty zwiększają się do ok 1400. Drugim problemem jest odpalanie zimnego auta zakręci może z 1-2 obroty potem robi się przerwa taka dziura i potem ponownie kręci. Rozrusznik po regeneracji oraz kostka stacyjki nowa. Komp nie znajduje żadnych błędów. Ktoś mógłby naprowadzić na usterkę.

Łukasz Bogus Mechanik

22.10.2018 23:04
1. Co znaczy ori nową z VW ? 2.Sprawdź tulejkę w skrzyni biegów
23.10.2018 22:02
Chodziło mi o dobrej klasy przepustnice niż jakiegoś chińczyka. Zakładał ją mechanik w serwisie. Co do tulejki to była założona nowa przy rozruszniku, a objaw mam taki że z rana gdy silnik jest zimny to występuje ta "dziura" przy odpalaniu. Po wyłączeniu i ponownym odpaleniu rozrusznik kręci idealnie. Co myślisz o tych wzrostach obrotów po ruszeniu gdy auto się toczy?

Łukasz Bogus Mechanik

25.10.2018 00:17
Podaj konkretnie jakiej firmy była ta przepustnica, jak ruszasz z tej górki to bieg masz wbity czy grawitacja go ciągnie ? Problem przy odpalaniu pojawił się po regeneracji czy był wcześniej ?
Zaloguj się , żeby dodać komentarz