Forum

Czy masz pytanie, na które nie znasz odpowiedzi? Chcesz poznać bliżej ludzi z taką samą pasją?
Zapraszamy na forum. Zadaj pytanie, załóż wątek i rozwiej wszelkie wątpliwości. W dodatku od razu dowiesz się, ile osób interesuje się Twoim wątkiem, z kim rozmawiasz i jak szybko możesz uzyskać odpowiedź.

Nie zwlekaj, jesteśmy tu dla Ciebie!

+1 pkt

Dziel się wiedzą! Zadawaj pytania!

Dodaj nowy wątek

Kasia Jop

Kierowca
19.11.2018 11:32
Od jakiegoś czasu jest loteria z odpalaniem. Przekręcam kluczyk, kręci i w momencie, w którym silnik powinien już normalnie pracować, samochód gaśnie. Zazwyczaj dzieje się tak po minimum około 20-30 minutowej jeździe, kiedy gdzieś się zatrzymuję na chwilę i np po kilku minutach (albo od razu) chcę go odpalić. Nie ma żadnej regularności w tym. Czasem przez kilka dni się nic takiego nie dzieje, a innym razem dzień za dniem. Czasem od razu próbuję znów go odpalić i łapie, a innym razem trybi dopiero po pół godziny - ostatnio pobił już samego siebie - 1,5 godziny... Nigdy nie ma problemu żeby odpalił po dłuższym postoju. Co może być przyczyną? Wymienione zostały już czujniki położenia wału i wałka A nie odpala właśnie tak: https://www.youtube.com/watch?v=FLTfNJgb1dY

Kasia Jop Kierowca

19.11.2018 11:39
Dodam jeszcze, że przy podpięciu do komputera w historii nie ma żadnych zapisanych błędów

Łukasz Bogus Mechanik

19.11.2018 21:59
Filtr cząstek na miejscu czy usunięty ?

Kasia Jop Kierowca

20.11.2018 08:03
Na miejscu. Dzisiaj przejechałam nim dystans około 30 km (co dzień taki dystans pokonuję do pracy) - jazda spokojna, bez zbytniej kombinacji biegami i hamulcem. Zgasiłam i odpalił bez problemu... Dzień wcześniej po ostrzejszej jeździe - wyższe obroty, hamowanie, przyspieszanie - właśnie nie odpalił.

Katarzyna Gajec Kierowca

15.05.2020 18:22
Witam. Mam ten sam problem w moim Chevrolecie. Udało się naprawić problem? Będę wdzięczna za informacje.
Zaloguj się , żeby dodać komentarz