Forum

Czy masz pytanie, na które nie znasz odpowiedzi? Chcesz poznać bliżej ludzi z taką samą pasją?
Zapraszamy na forum. Zadaj pytanie, załóż wątek i rozwiej wszelkie wątpliwości. W dodatku od razu dowiesz się, ile osób interesuje się Twoim wątkiem, z kim rozmawiasz i jak szybko możesz uzyskać odpowiedź.

Nie zwlekaj, jesteśmy tu dla Ciebie!

+1 pkt

Dziel się wiedzą! Zadawaj pytania!

Dodaj nowy wątek

Maciek Bicz

Mechanik
13.04.2019 16:46
Witam! Mam problem z niskim ciśnieniem turbo w peugeocie 407 1.6 hdi 110. Turbina była regenerowana, nieszczelności wyeliminowane, n75 był podmieniany 2 razy, egr zaślepiony i wyłączony. Kiedy łączę wężyki podciśnienia bez pośrednictwa n75, ciśnienie jest dobre, a kiedy podepnę zaworek, brakuje doładowania. Zaworek podmieniałem 2 razy i nadal nic. Po wypięciu go wyskakuje błąd, więc prąd płynie. Gdzie szukać przyczyny? Jakieś pomysły? bo mi się już skończyły xD jedyny błąd jaki wyskakuje to informacja o niskim ciśnieniu turbo.

Tomasz Wroński Mechanik

14.04.2019 14:11
a gruszka była wymieniana od sterowania zmiennej geometrii ??

Maciek Bicz Mechanik

14.04.2019 16:08
Tak, wszystko nowe. Problem jest w tym, że jak przełączę podciśnienia od pompy do turbiny bez n75, to turbina super pracuje, ale wtedy jest przeładowanie. Zawór podmieniałem 3 razy, prąd w kostce płynie. Nie wiem czy szukać przyczyny w jakiś czujnikach? Dodam że nie wywala mi od nich błędów, ale podobno nie zawsze musi (podobno mogą pokazywać złe wartości).

Łukasz Bogus Mechanik

14.04.2019 23:27
Akumulator podciśnienia, vacu pompa lub coś innego sterowanegorównież za pomocą podciśnienia np :)
Zaloguj się , żeby dodać komentarz